Геоспектр-7

 
097-552-25-99

Буріння свердловин: як швидко добути воду, встановити палі або продіагностувати склад грунту

Будь-якого типу буріння свердловин - це геологічні роботи, кінцевою метою яких є або отримання розвідувальних даних, або експлуатаційне освоєння ділянки. У першому випадку буріння свердловин проводиться для визначення фізичних властивостей грунту, в якості частини геомоніторингу перед будівництвом, для визначення рівня грунтових вод на конкретній ділянці і реалізації інших діагностик. У другому випадку буріння свердловин - це або прокладка комунікаційних ліній, або реалізація будівельних завдань.

Буріння свердловин

Які бувають цілі буріння свердловин


  1. Для моніторингу структури грунту та визначення специфіки гірських порід.
  2. Буріння свердловин для розкриття підземних гідроджерел.
  3. Буріння свердловин для підтвердження радарних досліджень.
  4. Буріння свердловин для прокладки підземних комунікацій.
  5. Буріння свердловин для взяття зразків як частина екологічної експертизи комплексного характеру.
  6. Буріння свердловин для моніторингу рівня тиску газу або нафти пласті.
  7. Буріння свердловин для реалізації будівельних цілей, в тому числі для паль.
  8. Для реалізації інших завдань.

Буріння свердловин під палі

Для зміцнення грунту і поліпшення експлуатаційних властивостей майбутньої конструкції, у випадках невідповідності твердості структури ділянки планованому на нього тиску майбутньої конструкції, квадрат зміцнюється палями, зануреними до певних позначок. Палі, спираючись в більш щільні шари, зміцнюють фундамент будівлі і забезпечують йому більш тривалий експлуатаційну придатність і безпеку використання.

Буріння свердловин під палі виробляється різним способом, в залежності від фізико-геологічної структури ділянки. Найпоширеніший і зручний з точки зору ціни і ефективності спосіб буріння свердловин під палі - шнекове буріння.

Видобуток води - буріння свердловин буром самостійно або визначаємо відсоток везіння

Буріння свердловин ручним буром - найменш витратний, але найбільш проблематичний спосіб з точки зору фізичних ресурсів, якщо виконувати таку дію самостійно вручну. Так, в рідкісних найперспективніших місцях часом вистачає впровадження бура в ділянку до 5-10 метрової позначки, але таким чином можна досягти тільки першого рівня грунтових вод, які, швидше за все, будуть насичені хімікатами, важкими металами, та іншими підсумками роботи сучасних виробництв.

Якщо розробляється водоносна свердловина виключно для технічних потреб, поливу або душа, то такий спосіб буріння свердловин в деяких випадках виправданий. Але використовувати здобуту таким чином воду для їжі або пиття небезпечно.

Шнекове буріння на більш глибокі шари вручну самостійно провести дуже складно.

Як добути воду, придатну для пиття

Залежно від регіону, вода, придатна для пиття, знаходиться на глибині не менше від 10 до 17 метрів. Вода з цієї глибини може містити не зовсім корисні домішки, але в набагато менших кількостях, ніж зі свердловини першого водоноса. У будь-якому випадку, вона буде набагато чистіше, ніж вода зі свердловин першого водоносного шару. Самим же оптимальним є шар, в залежності від регіону, глибиною від 20 метрів і нижче. Найчастіше - це не більше 50 м. Вода зі свердловини такої глибини вже вважається абсолютно чистою завдяки обмеженню глиняними прошарками. Свердловини рівня ближче до 100 метрів - артезіанські.

Нормативні нюанси буріння свердловин Україна, чого варто очікувати від держави

Згідно з українським законодавством, видобуток підземних вод з рівня, розташованого від 20 метрів і нижче, слід узгодити з державними інстанціями, але отримати спеціальний дозвіл на проведення бурових робіт часом можливості не представляє. Щоб провести буріння артезіанської свердловини, потрібно довго готувати пакет документів.

Якщо залучати для буріння глибокої свердловини під воду підрядників, які не мають ліцензій на проведення даної діяльності або виконувати буріння свердловин самостійно, то в майбутньому це може бути чревате певними юридичними наслідками.

Чи можна пробурити на своїй ділянці артезіанську свердловину

Згідно із законом нижні шари води є власністю держави і являють собою його стратегічний запас. Якщо державні органи вирішать, що артезіанська свердловина не є єдиним джерелом води, яку можна використовувати для задоволення первинних потреб населення на даній території, то господареві може бути просто відмовлено у видачі дозволу на буріння артезіанської свердловини.

Якщо дозвіл на розробку артезіанської свердловини все-таки отримано, то далі проводиться ще ряд досліджень, що включають в себе, в тому числі, і максимально повну діагностику цього водоносного шару, потім детально перевіряється санітарний стан ділянки і те, чи зможе власник забезпечити його чистоту і відповідність вироблення встановленим державою нормативам. Якщо ви ствердно відповіли можна починати буріння артезіанських свердловин. Податковий збір за воду для питних і гігієнічних потреб для фізичних суб'єктів з 2011 року не стягується. Ну а що стосується юридичних осіб або підприємців, то за вироблення такої води доведеться платити податки.

Щоб будівництво свердловин, буріння будь-якого типу свердловин для збору води пройшло з мінімальним кількістю труднощів, слід співпрацювати тільки з фірмами, що мають ліцензію на провадження зазначеного виду діяльності і несуть відповідальність за результати своїх розробок. Перед тим, як почати будь-яку вироблення води, слід максимально детально вивчити структуру ділянки, провести комплексний геологічні вишукування, провести хіміко-біологічний аналіз взятих зразків води зі свердловини, і, звичайно, зібрати необхідний пакет документів, що гарантують юридичну недоторканність господаря ділянки і свердловини в майбутньому .

Куди звернутися, щоб провести буріння свердловин під ключ в Україні

Хочете замовити послугу з розробки свердловини на Вашій ділянці, а потім поїхати на кілька днів у відпустку, а після повернення просто насолоджуватися смаком ключовий кришталево чистої води? Хочете не думати про те, чи варто очікувати перевірок з боку державних органів? Хочете бути абсолютно впевненим у якості води на вашій ділянці? Звертайтеся в нашу фірму ТОВ "Геоспектр".

Тут Вам нададуть величезний спектр послуг, що включає в себе і складання нормативних документів за типом довідок про склад грунту, і проведуть розвідувальні роботи будь-якої складності.

Ми проведемо комплексну геологічну діагностику грунту на ділянці, визначимо наявність або відсутність корисних копалин, грунтових вод, при необхідності - проведемо клінічні лабораторні дослідження взятих зразків, а головне - допоможемо скласти всі необхідні супровідні документи при розробці корисних копалин.

ТОВ "Геоспектр" - з нами можна бути впевненим в завтрашньому дні.
Бесплатная консультация