Геоспектр-7

 
097-552-25-99

Для чого проводиться геодезична зйомка?

Будівництво та реконструкція житлових, промислових будівель неможлива без правильного розуміння особливостей ландшафту. Геодезична зйомка являє собою комплекс робіт, спрямованих на високоточне визначення координат для будівельних заходів, встановлення характеристик ґрунту, ландшафту на обраній ділянці місцевості. У сферу геодезії входить планування і розрахунок базових комунікацій, які передбачаються при реалізації комерційних і муніципальних проектів.

Геодезична зйомка

Що враховується при проектуванні і будівництві?

Перевірка прилеглих інженерних споруд (у тому числі занедбаних), розташованих на досліджуваній території, належить до переліку необхідних послуг землевпорядної організації. За допомогою топографічної зйомки забезпечується складання грамотно розробленого плану аналізованої місцевості з урахуванням її координат і масштабу будівництва.

Вартість виконання геодезичних робіт від 1 800 грн

Перед початком будівельних робіт обов'язково проводиться:

  1. Розробка і складання плану проекту.
  2. Якісна зйомка ділянки землі.
  3. Підготовка технічної документації.

Для складання топографічних карт місцевості використовуються топографічні знімки, із зазначенням вимірювань і точного розташування геодезичних точок зони об'єкта.

В яких напрямках використовуються геодезичні зйомки?

Отримання об'єктивних даних про необхідну місцевість ґрунтується на високому професіоналізмі геодезистів і сучасному вимірювальному обладнанні (аэрофотоапарати, GPS-супутники, прилади лазерного вимірювання). Фотометрія і прикладна геодезія вирішують ряд загальних завдань. Як правило, геодезична зйомка – це запорука правильного взаємного розташування об'єктів будівництва.

Залежно від видів геодезичних робіт, фотографування місцевості може проводитися:

  1. Для вишукувань при проектуванні інженерно-будівельних комунікацій.
  2. Для створення схеми ландшафтних проектів, межового плану і топографічних карт.
  3. Для визначення місця розташування, площі та конфігурації ділянки місцевості.
  4. Для фіксування на території не зазначених раніше об'єктів.

Результатом топографічної зйомки є проведення успішних реконструкцій, капітальних ремонтів, впровадження суттєвих змін з урахуванням норм і правил щодо облаштування земельних ділянок.

Особливості зйомок

Геодезичне фотографування місцевості здійснюється на основі системи координат у площині і по висоті перерізу (0,5 м), плюс зручний масштаб (1:500).

Лазерні теодоліти, прилади супутникової навігації, електронні безвідбивні тахометри, сприяють створенню тривимірного зображення простору (3D модель). Завдяки фотознімкам, отриманим приладами, не складно контролювати місце розташування та геометричні параметри об'єктів з високим ступенем точності, виявляти відхилення від проектних рішень.

Щоб визначити положення необхідної точки при виконавчій зйомці нових будівель, споруд і мереж, що використовують цифрові значення трьох координат (широти, довготи і висоти). У сукупності числові показники дають повне уявлення про розташування об'єкта в просторі. Така зйомка проводиться після будівельних робіт в якості завершального етапу.

Слід зазначити, що вимірювання планових, висотних координат іноді допускаються без математичного пристрою, через автоматичне визначення параметрів за допомогою супутників.

Геодезичні знімки дозволяють надавати якісну консультацію щодо освоєння та планування ділянки землі.



Бесплатная консультация