Геоспектр-7

 
097-552-25-99

Геологія грунтів, що це таке і для чого вона потрібна?

При забудові ділянки завжди хочеться звести довговічну будівлю. Всі хочуть побудувати і міцно «на століття». Мріє про свою доміву кожен. Особливо, якщо є містечко в лісі або на мальовничому річковому березі. Купуючи землю не всі замислюються про те, чи можна на ній будувати, адже на сусідніх ділянках живуть же люди. А те, що у багатьох навесні в підвалах вода, а в будинку цвіль, дізнаються згодом.

Геологія грунтів

Геологія грунтів як частина інженерно-геологічних вишукувань для будівництва

Для того, щоб уникнути багатьох проблем, таких, як підтоплення, тріщини у стінах, сирість та грибок, проводять інженерно-геологічні дослідження ділянки під забудову. Вони починаються з вивчення місцевості, вимірювань рельєфу, вирівнювання ділянки. Адже будувати потрібно на рівній і твердій поверхні. В сучасних реаліях часто доводиться вивозити техногенну землю, на якій можна будувати, і яка прихована під тонким шаром родючої землі, завезеної нечесними продавцями нерухомості. Тривають дослідження бурінням свердловин на ділянці і відбором зразків, проб води з різних шарів і кожного метра глибини. Грунт і вода дбайливо транспортуються в лабораторію. Там вивчають їх фізичний та хімічний склад і піддають різним випробуванням: здавлюють, заморожують, насичують водою і т. д.

Вартість виконання геологічних робіт від 4 000 грн

Які проблеми виявляє геологія грунтів:

Структура проб геологічних порід розповість про те, чи є під землею порожнечі, яких потрібно уникати при забудові.

Вивчення складу грунтів важливо для того, щоб дізнатися яке навантаження вони можуть витримувати. Європейська частина території пересічена безліччю річок і річечок. Вони порушують рельєф місцевості та поблизу їх важко вибрати вдале місце для розташування об'єкта. Часто будівлі з часом сповзають в їх бік і підтоплюються. Береги складені пісками, супісями і суглинками на глинах. Глини утримують воду, і вгорі залягають грунти, які ковзають по них і зсуваються. Самі по собі ці грунти слабо утримують навантаження, не більше 2-х, 3-х кілограмів на квадратний сантиметр площі ділянки.

Якщо ділянка під будівництво знаходиться в лісових і болотистих місцях, то геологія грунтів може показати тут під верхнім родючим шаром наявність торфу, будувати на якому не можна. Цей вид складається з піску із залишками перегнивших рослин. Це дуже слабкий грунт, він швидко вбирає воду і, перегниваючи, постійно змінює свою структуру. Він не витримує навіть маленьких навантажень.

Зимові морози теж здатні змінити властивості ґрунтів і вод, в них знаходяться. Слабкі грунти швидко замерзають і повільно розморожуються. Вони спучуються навесні, тобто збільшуються в об'ємі. Один кут хати, міцно стояв на землі до морозів, навесні може піднятися, а інший просісти.

Наявність шаруватості в породах теж вимагає вивчення. Які це шари, їх потужність, напрямок, склад - всі ці якості вимагають ретельного вивчення такими дослідженнями, як геологія грунтів. Для додаткового дослідження несучих властивостей грунту під майбутньою будівлею можуть застосовуватися такі методи, як динамічне і статичне зондування. У цих випадках в землю вдавлюється нарощувана штанга. Вона має конусоподібний наконечник. Таким чином дізнаються шаруватість грунтів та їх рихлість.

Геологія ґрунтів має ще одну важливу задачу – це дослідження ґрунтових вод. Вивчається їх склад, наявність домішок, рівень залягання, висота, на яку вони здатні піднятися при атмосферних опадах та паводки, водоносні шари, їх зв'язок із водоймами.

ТОВ «Геоспектр – 7» виконає дослідження геології грунтів якісно і в строк. Для цього у нас є сучасне обладнання і кваліфіковані фахівці, що мають ліцензію на проведення робіт. Наявність безлічі позитивних відгуків говорить про серйозне ставлення до справи.



Бесплатная консультация