Геоспектр-7

 
097-552-25-99

Інженерна геологія: для будівництва яких об'єктів необхідна?

Що собою являють геологічні вишукування?

При будівництві різних об'єктів дуже важливо враховувати, в якому місці буде розташовуватися майбутня будівля. Навіть у тому випадку, якщо поблизу є будівлі, які багато років благополучно стоять і не приходять в аварійний стан, забудовнику не варто нехтувати необхідністю проведення геологічних вишукувань. Пояснити це просто. Всі будівлі мають вплив на ґрунти, які знаходяться під поверхнею землі. Виникаючі зв'язки та взаємний вплив вивчає інженерна геологія. Будь-який грунт при впливі деформується певним чином – може просідати, розмиватися і т. д. Тобто, при спорудженні нового об'єкта навантаження на грунт може перевищити критичне значення, що й спричинить за собою серйозні аварії. Особливо актуально це на забудованих територіях або на ділянках, розташованих на схилах.

Інженерна геологія

Геологічні дослідження дозволять не тільки з'ясувати, в якому стані грунти знаходяться на сьогоднішній день, але і вдало спрогнозувати, як вони себе будуть вести під впливом навантаження від споруди. Визначається це за допомогою дослідів із зразками ґрунтів. Важливий той факт, що фахівці фірми ТОВ «Геоспектр-7» видають офіційний висновок з рекомендаціями. Інженерна геологія при цьому може вивчатися спільно з геодезією ділянки. Рекомендації ґрунтуються на отриманих даних про тип і характер зустрінутих інженерно-геологічних елементів. Більшість грунтів значно змінюють свої властивості при підтопленні, тому частина заходів може бути спрямована саме на захист від протікання комунікацій і підтоплення талими або дощовими водами. Якщо споруда розташована на схилі, то рекомендації щодо вибору типу фундаменту, а також захисту від розвитку зсувних процесів.

Вартість виконання геологічних робіт від 4 000 грн

Для чого потрібна інженерна геологія?

Інженерна геологія спрямована на те, щоб максимально убезпечити інженерні об'єкти від можливих негативних геологічних процесів. Інших способів забезпечити спорудженню стійкість і надійність не існує. Для того щоб розробити якісний проект, що враховує всі нюанси проектувальники і архітектори повинні точно знати, які породи залягають на ділянці і як вони можуть себе повести при певному впливі. Від цих відомостей залежить не тільки тип фундаменту, але і поверховість будівлі, а також його конфігурація. У розрізі зазвичай зустрічається кілька ІГЕ – інженерно-геологічних елементів. Для кожного з них є характерні властивості і параметри.

Найчастіше в розрізі присутні вторинні породи (піски, глини, супіски, леси і т. д.), які підстилаються скельними породами. Деякі горизонти при цьому можуть бути водонасиченими – це ускладнює роботу фахівців, так як наявність обводненого шару може негативно позначитися на всій споруді. Особливо це важливо в тому випадку, якщо у розрізі немає потужних водоупорів, або ж присутні леси, для яких підтоплення є критичним. Інженерна геологія дозволяє своєчасно з'ясувати всі ці подробиці і визначитися, як з самою будівлею, так і з заходами щодо забезпечення її безпеки.

Також інженерна геологія дозволить вирішити проблеми з існуючими об'єктами. Досить часто на стінах будинків і на асфальті виникають тріщини – це свідчить про те, що на ділянці активізувались геологічні процеси. Майстри фірми ТОВ «Геоспектр-7» допоможуть з'ясувати, наскільки вони небезпечні і що варто зробити для того, щоб уповільнити їх розвиток, а також уникнути прояви можливих аварійних ситуацій.



Бесплатная консультация