Геоспектр-7

 
097-552-25-99

Проектування котеджів та його основні завдання

Під словом «котедж» зазвичай мають на увазі одне-двоповерховий житловий будинок (зазвичай в передмісті), з присадибною ділянкою землі, призначений для проживання в ній однієї родини. Мати власний просторий будинок – це бажання, мабуть, більшості з людей. Жити в своєму котеджі не тільки зручно і приємно. В сучасному суспільстві це ще й демонструє соціальний статус людини. Сфера проектування і будівництва заміських котеджних селищ досить швидко розвивається. Проектування котеджів – не така проста справа, як це може здатися на перший погляд людині, яка ніколи цим не займалася. Індивідуальний заміський будинок – це велика кількість взаємопов'язаних елементів, органічно пов'язаних в єдине ціле. Основним архітектурним принципом проектування котеджів є гармонійна відповідність зовнішнього вигляду будівлі його внутрішній структурі: плануванню, застосованим конструкціям, будівельним і обробним матеріалам.

Проектування котеджів

Основні завдання, які необхідно вирішити в ході коректного та повного проектування котеджів, наступні:

  1. Розробка проекту першого поверху.
  2. Розробка проекту другого поверху та мансарди (при їх наявності).
  3. Проектування даху.
  4. Розрахунок фундаменту.
  5. Дизайн фасаду.
  6. Планування внутрішньої обробки, встановлення або вбудовування меблів.
  7. Ландшафтне проектування для благоустрою присадибної ділянки.
  8. Планування потреби в будівельних матеріалах і виконання кошторисно-фінансових розрахунків.

Вартість проектування будинків, котеджів від 75 грн за метр2

Головні вимоги, які має враховувати проектування котеджів

Кількість та функціональне призначення кімнат і нежитлових приміщень котеджів, розміри, їх взаємозв'язок, набір інженерного обладнання визначаються на розсуд забудовника. Однак у будівельних нормах і правилах зафіксовані деякі обов'язкові вимоги до котеджів («житловим будинкам одноквартирним»):

  1. В них повинні бути передбачені приміщення і умови, необхідні для відпочинку і сну, приготування та прийняття їжі, особистої гігієни.
  2. Крім житлових кімнат, котедж повинен, як мінімум, мати кухню (кухню-їдальню), ванну (душову), туалет, гараж (вбудований шафа). При влаштуванні індивідуальної системи опалення необхідне окреме приміщення для опалювального котла.
  3. Житловий будинок повинен бути обов'язково обладнаний системою опалення (індивідуальної або централізованої), вентиляцією, водопроводом, господарсько-побутовою каналізацією, підключений до електромережі.
  4. Висота (відстань між підлогою і стелею) житлових приміщень, а також кухні не повинна бути менше 2,7 м. До площі приміщень чітких вимог правил не пред'являється. Зазначено лише, що вона визначається, враховуючи розстановку необхідних наборів меблів і побутової техніки.

В обов'язки організації, яка здійснює проектування котеджів, входить також складання теплоенергетичного паспорта будинку, а також інструкції щодо його експлуатації (на вимогу замовника).

Конструктивні елементи котеджів

Проектування котеджів базується на наборі основних конструктивних елементів, які поділяються на дві категорії: несучі та огороджувальні. Даний поділ ґрунтується на ролі цих елементів в структурі будинку. Призначення несучих елементів – передавати навантаження та інші дії силового виду на фундамент і далі на грунтову основу. До несучих конструкцій відносяться основні стіни. Роль огороджуючих елементів котеджу – ізолювати внутрішній об'єм, ділити спільний простір будинку на окремі кімнати, захищати приміщення від впливів не силового типу. Огороджувальними елементами є, наприклад, внутрішні перегородки, вікна.

Проектування котеджів, а також інших будівель і споруд є однією із сфер діяльності, здійснюваною фірмою ТОВ «Геоспектр-7».



Бесплатная консультация