Геоспектр-7

 
097-552-25-99

Геологорозвідка, що це таке і чому вона потрібна?

Перед початком будь-якого будівництва потрібно досліджувати грунт на ділянці. Важливо знати, що будівля не перекоситься з часом, в ній не з'являться тріщини і вогкість. Не всі відразу розуміють необхідність таких робіт. Будівельники часто кваплять власника ділянки з початком зведення. Відмова від необхідних геологорозвідувальних досліджень може призвести до небажаних наслідків, іноді, призводить до руйнування споруди.

Геологорозвідка

Які види робіт включає геологорозвідка?

При проведенні геологорозвідки досліджується геологічний розріз порід - їх вигляд, будова, склад і властивості для будівництва будинків, доріг, промислових об'єктів та інших споруд. Це цілий комплекс досліджень, спрямованих на отримання прогнозу довговічності і міцності об'єкта. Він складається з наступних складових:

Вартість виконання геологічних робіт від 4 000 грн

Геологорозвідувальні роботи завжди починаються з дослідження рельєфу місцевості та складання топографічного плану ділянки. Міцним буде лише той об'єкт, який почали будувати на рівній площині. Для вирівнювання місцевості застосовується топографічна зйомка. Геологорозвідка проводиться за допомогою сучасних приладів – нівелірів і тахеометрів, точність яких перевіряється безпосередньо перед початком робіт. Геодезисти повинні мати ліцензію на проведення зйомки і бути внесені до спеціального реєстру.

На рівній ділянці пробурюють свердловини. У тих місцях, де густо росте ліс і поганий доступ до ділянки, досвідчені компанії використовують бурові міні установки. Як визначити кількість потрібних для досліджень свердловин і на яку глибину їх бурити, щоб отримати достовірні результати, відповідять геологи. Чим більша ділянка, тим більше свердловин, і тим глибше вони повинні бути. Для будівництва цікавий верхній шар ґрунтів до 10 метрів завглибшки. У складних геологічних умовах він може досягати і 15-ти метрів. Зазвичай, свердловин бурять від 3-х до 6-ти.

В результаті геологорозвідки при бурінні відбираються зразки порід з кожного метра і кожного шару. Вони складуть геологічний розріз ділянки. Проби води з різних глибин відбирають у розмірі півтора літра. Грунт і воду доставляють в лабораторію. При транспортуванні структура грунту не повинна бути порушена. Тоді можна буде з точністю сказати, чи є на ділянці порожнечі, небезпечні для будівництва.

В лабораторних умовах визначають склад, фізичні та хімічні властивості порід і води. Знаючи склад порід, можна прогнозувати явища, які можуть у них розвиватися згодом. Це карстові порожнечі у вапняках, пливуни в пісках, що залягають на глинах і т. д.

Грунти піддають різним випробуванням. Їх здавлюють для того, щоб дізнатися, яке навантаження вони можуть витримувати. На підставі цих даних можна буде розрахувати потужність і конфігурацію фундаменту. При зануренні у воду дізнаються, наскільки породи здатні насичуватися водою і утримувати її. При заморожуванні і розморожуванні можна припустити чи будуть грунти спучуватися, тобто збільшуватися в об'ємі і становити проблему для стійкості будівлі. Проби води розкажуть про рівень залягання грунтових вод. Якщо він високий, то є вірогідність підтоплень. На підставі її складу та наявності домішок можна вибрати матеріал гідроізоляції, труб і проводів. Це допоможе уникнути їх окислення і корозії.

Геологорозвідка завершується обробкою отриманих даних, складанням розрахунків, рекомендацій. Проведені таким чином вишукування є гарантією успішного будівництва.



Бесплатная консультация