Як правильно провести розрахунок фундаменту
Щоб життя пройшло не дарма, треба побудувати будинок, виростити сина і посадити дерево. Рано чи пізно обзавестися своєю тихою обителлю на природі мріє майже кожен житель незалежно від країни проживання. Деяких не зупиняє ні відсутність можливостей, ні коштів. Люди будують будинки з дерева, цегли, різних блоків і каменю. Для того, щоб будівля була довговічною, потрібно розуміти, як і з чого зробити фундамент для неї. Причому, його потужність повинна бути не більше і не менше тієї, яка потрібна для міцності даної споруди. Якщо зробити фундамент потужніше, затратится зайва робоча сила і матеріал. Якщо поставити будинок на слабкий фундамент, його може перекосити, кути можуть просісти, по стінах підуть тріщини, і почнеться процес руйнування. Здається, що розрахувати фундамент дуже складно і не кожному під силу. Справа ця дійсно не проста. Потрібно володіти деякими знаннями або звернутися до фахівців своєї справи. У фірмі ТОВ « Геоспектр-7» за бажанням замовника зроблять необхідні дослідження і розрахують потужність фундаменту. Особливо це актуально при будівництві котеджу в кілька поверхів, великої площі і складної конфігурації.
Що потрібно знати, для того, щоб зробити розрахунок фундаменту будь-якої споруди
Будь-якої, не залежно від того, сарай це або трьох поверховий котедж. Тому що вони однаково будуть тиснути на землю, як це не парадоксально звучить. Міцність кожного з них залежатиме від відповідності величини будівлі і його фундаменту. Це можна порівняти з однаковим тиском, який чинить на сніговий наст і дитина, і дорослий, який стоїть на лижах.
Вартість виконання геологічних робіт від 4 000 грн
Розрахунок фундаменту залежить від наступних величин:
- від грунтів, на яких стоїть будівля, їх складу та властивостей;
- від кліматичних умов;
- від розмірів споруди;
- від конфігурації об'єкта;
- від матеріалів, з яких будуть побудовані стіни, фундамент і дах.
Насамперед потрібно знати будову ґрунтів під будівлею. На Європейській території, в основному, у верхніх шарах залягають слабкі грунти. Це піски, глини, супіски та суглинки. Вони витримують навантаження не більше 2 кг на квадратний сантиметр площі. Якщо дати навантаження більше, грунти її виштовхнуть, як пружина. Будівля почне руйнуватися, тому, що один її кут стане вище іншого, стіни перекосить, підуть тріщини.
На розрахунок фундаменту впливають кліматичні умови. Чим сильніше промерзає земля в даній місцевості, тим глибше повинен бути фундамент. Його частина, що знаходиться під землею повинна досягати рівня нижче глибини промерзання, тобто до 1.50 м. Верхня частина повинна бути над землею до 60 см. Ширина фундаменту 50 – 60 см. Якщо клімат м'якше, розміри зменшують. Розрахунок фундаменту залежить від розмірів споруди, поверховості і конфігурації. Чим ці показники більше, тим могутніше повинен бути фундамент.
Для того, щоб зробити розрахунок фундаменту, потрібно визначити, чи не буде вся споруда з дахом, стінами та фундаментом тиснути на ґрунт більше, ніж 2 кг на квадратний сантиметр. Потрібно порахувати вагу всьієї споруди, яка складається з ваги фундаменту, ваги стін і перекриттів і ваги даху, і розділити її на площу будівлі. Вага фундаменту дорівнює периметру стін, помноженому на його глибину і ширину і на вагу матеріалу, з якого він складається. Це бетон, дерево, камінь або цегла.
Вага самого будинку дорівнює периметру стін, помноженому на висоту, товщину і вагу матеріалу, з якого його будуть будувати. До цього значення треба додати вагу перекриттів і вагу даху. Перекриття зазвичай дерев'яні, а вагу даху вважають за аркуші. Для того, щоб дізнатися питому вагу будь-якого матеріалу, слід звернутися до довідників. Приміром, 1 кубічний метр залізобетону важить 2400 кг Зазвичай, в будівельних магазинах є дані про питому вагу матеріалів для будівництва.
Розрахунок фундаменту буде правильний, якщо вага всього будинку, розділена на його площу не перевищить навантаження, яку здатен витримати грунт під ним. При розрахунку фундаменту потрібно враховувати, що глибина підземної частини повинна бути значно більшою за ту, що вище рівня землі. Глибина фундаменту під котедж коливається від метра до двох, а ширина від 40 до 60 сантиметрів.