"Технічне заключення" що це?
Підсумком проведення експертизи об'єкта та його техобстеження стає технічне заключення важливий документ, який містить реальні дані про дійсний стан об'єкта, його конструкцій або приміщень. Також, у цьому документі може бути різна будівельно-технічна інформація про використані будматеріали, несучу здатність і дефекти, виявлені у процесі виконання експертизи.
У яких випадках виконується техобстеження?
Виконання технічного обстеження окремої будівлі або елемента конструкції, необхідно перед виконанням будь-якого перепланування та реконструкційних робіт. Дана послуга потрібна при будь-якій зміні об'ємно-планувальних рішень, аварійних станах в результаті зносу об'єкта, а ще для оцінки придатності будівлі до експлуатації після якого-небудь катаклізму (пожежі, потопу).
Технічне заключення будівельних конструкцій від 3 000 грн
Технічне заключення буде необхідне у наступних випадках:
- перед капітальним ремонтом споруди;
- коли поновлюється незавершене або «заморожене» будівництво;
- при обстеженні конструкцій після аварій;
- оцінки фізичного зносу інженерних систем;
- за умови оформлення виконавчих документів на самовільні споруди;
- під час контрольних планових і позачергових оглядів об'єктів;
- перед модернізацією будови.
Найчастіше технічну експертизу замовляють при бажанні виконати перепланування квартири: заключення є основним документом, на підставі якого можливі подальші роботи по реконструкції або зміні планування. В результаті техобстеження висококваліфіковані інженери-експерти видають технічне заключення з аналізом всієї зібраної в процесі роботи інформації і зазначенням ушкоджень обстеженого об'єкта (у тому числі прихованих).
Досвідчені фахівці фірми ТОВ «Геоспектр-7» не тільки надають звіт, але і дають корисні рекомендації: як оптимально вирішити той чи інший дефект або пошкодження та експлуатувати будівлю надалі. При цьому, компанія має відповідну ліцензію на проведення технічних обстежень різних об'єктів і оснащена необхідною інструментальною базою.
Будівельне технічне заключення: особливості оформлення
Отримавши грамотно складене технічне заключення, зверніть увагу на наявність у ньому таких обов'язкових розділів:
- Введення з докладним описом загальних відомостей про об'єкт: місце розташування, завдання обстеження об'єкта та обсяг виконаних робіт, а також висновки щодо можливості проведення реконструкції або перепланування.
- Технічна характеристика обстеженого об'єкта з обов'язковим включенням графічних документів (плани БТІ, що відображають реальний технічний стан об'єкта та плани, складені на момент обстеження із зазначенням інженерного обладнання).
- Опис використаних методів.
- заключення.
Також, така документація може містити перевірочні розрахунки, фотографії елементів конструкцій з виявленими дефектами. Технічне заключення неодмінно проходить процедуру узгодження з акредитованими органами за фактичним місцем розташування обстежуваної будівлі чи окремого приміщення. Без такого узгодження неможливе проведення заходів, які передбачені в проекті.
Щоб отримати технічне заключення, потрібно звернутися в спеціалізовану проектну фірму, яка має допуск до цих робіт. Такий документ оформляється в обумовлені договором терміни (від 5 до 14 днів), та має термін дії 12 місяців.